کد مطلب : 47343
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰:۰۰
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
کاندیداها موازین شرعی و اخلاقی را در تبلیغات رعایت کنند
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار توجه جدی کاندیداها به رعایت موازین شرعی و اخلاقی در ایام تبلیغات شد.
به گزارش قم نیوز، به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی با بیان اینکه انتخابات یکی از نقاط بسیار برجسته و مهم در نظام مردم سالاری دینی به شمار می‌رود، اظهار کرد: در جمهوری اسلامی مردم در تعیین سرنوشت خود بر اساس چارچوب اسلام دارای حق و اختیار هستند و امام راحل به عنوان بنیانگذار این نظام از همان ابتدا بر این مهم تاکید داشتند و خواستار حضور همه جانبه مردم در صحنه مسایل سیاسی و انتخاباتی بوده‌اند.

وی افزود: ما تقریباً هر سال در طول این 38 سال یک انتخابات در کشور داشته‌ایم و 29 اردیبهشت امسال نیز ان‌شاءالله با حضور حداکثری مردم در انتخابات شاهد یک حماسه بزرگ دیگر خواهیم بود.

این استاد حوزه همچنین با بیان اینکه حضور با صلابت و پرشور مردم در انتخابات موجب ارتقای عزت و اقتدار ایران اسلامی می‌شود، گفت: در کنار بحث حضور حداکثری نباید از انتخاب اصلح در انتخابات غافل شد.

وی اضافه کرد: اصلح کسی است که قبل از هر چیز به مواضع اسلام ناب محمدی(ص) به طور صد در صد معتقد است و به دنبال تحقق اهداف و منویات امام راحل و مقام معظم رهبری در مسیر خدمت به مردم است.

موسوی اصفهانی همچنین با بیان اینکه امیدواریم کاندیداها در ایام تبلیغات کاملاً رعایت موازین شرعی و اخلاق اسلامی را داشته باشند، گفت: نباید در ایام تبلیغات کاندیداها برای جلب آرای عمومی مرتکب گناهانی چون تهمت، غیبت و دروغ گویی و یا تخریب شوند، بلکه باید به بیان نقاط قوت خود و برنامه‌هایشان برای مردم بپردازند.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
کاندیداها موازین شرعی و اخلاقی را در تبلیغات رعایت کنند