کد مطلب : 44761
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰:۰۰
آیت‌الله مکارم شیرازی:
رسیدگی به خانواده شهدا در اولویت قرار گیرد
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: رسیدگی به خانواده شهدا را در اولویت قرار دهید تا آن‌ها راضی باشند.
به گزارش قم نیوز، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: برنامه خوبی را در این راستا در پیش گرفتید، هم در گذشته، هم امروز و هم فردا به شهادت نیاز داریم، اساساً فرهنگ شهادت کارساز است.

وی ادامه داد: دشمنان باید بدانند مردم ما ملتی هستند که فرهنگ شهادت دارند و این قدرتی برای ترساندن دشمنان است، هر چه که این فرهنگ کمیت و کیفیت بیشتری یابد بهتر است، ابعاد فرهنگ شهادت باید مورد تبیین قرار گیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: افکار و عقاید شهدا باید جمع شود، باید نشان دهیم که خانواده شهدای اسلام چه عکس‌العمل‌هایی را در برابر شهادت فرزندانشان نشان می‌دهند، این‌ها مجموعه‌‌ای است که خط سیر شهدا را نشان می‌دهد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به فرهنگ شهادت اضافه کرد: باید نظرات غیرمسلمانان در خصوص این فرهنگ در اسلام را جمع‌آوری کنیم که آیا آن‌ها این فرهنگ را مقدس می‌دانند یا اینکه فرهنگ شهادت در اسلام را خودکشی به شمار می‌آورند.

وی ادامه داد: توجه به متن و حاشیه فرهنگ شهادت بسیار مهم است، در بیان این مسئله باید جانب احتیاط را رعایت کرد، دستاورد این تحقیقات نیز باید در سطح‌های مختصر و گسترده در اختیار جوانان قرار گیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ شهادت، حرف برای گفتن زیاد است، شهادت معنای وسیعی دارد، رسیدگی به خانواده شهدا را در اولویت قرار دهید تا آن‌ها راضی باشند.

انتهای پیام/135

مرجع :خبرگزاری فارس
شاعران باید پاسدار زبان فارسی باشند/ نباید از قرآن و روایات اهل بیت(ع) در شعر غافل بود

آیت‌الله سعیدی:شاعران باید پاسدار زبان فارسی باشند

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره ملی شعر ...

رسیدگی به خانواده شهدا در اولویت قرار گیرد