کد مطلب : 8779
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۵:۵۸
رییس سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم خبرداد:
ورود 100 دستگاه مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل قم
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: رییس سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از وارد شدن 100 دستگاه مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم خبر داد.
به گزارش قم نیوز، سعید امراللهی با اشاره به فعالیت‌های سازمان اتوبوسرانی برای تسهیل حمل و نقل در شهر قم اظهار کرد: خیابان‌های شهر قم هنوز بافت سنتی داشته و از آنجایی که این خیابان‌ها و معابر کفاف جمعیت فعلی را نمی‌دهد، تردد در بسیاری از مسیرها دشوار است.

وی ادامه داد: در این راستا سازمان اتوبوسرانی تصمیم گرفته مینی‌بوس را به جمع وسایل نقلیه عمومی شهر قم اضافه کند.

رییس سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم عنوان داشت: با توجه به وضعیت کنونی معابر در استان قم مینی‌بوس می‌تواند یک وسیله بسیار مفید برای جابه‌جا کردن شهروندان به کار گرفته شود و در بسیاری از مسیرها که امکان تردد اتوبوس نیست، با این وسیله می‌توان مسافران را به مقصد رساند.

وی گفت: در حال حاضر ۱۸ مسیر در داخل شهر برای تردد مینی‌بوس‌ها طراحی شده و هشت مسیر برون‌شهری نیز به این مسیرها اضافه خواهد شد.

امراللهی اضافه کرد: ۱۰۰ دستگاه مینی‌بوس خریداری شده برای این منظور، ظرف هفته‌های آتی به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این مینی‌بوس‌ها به ترتیب اولویت به مسیرها وارد می‌شوند، بیان داشت: اضافه شدن این ظرفیت جدید نوید خوبی برای ارائه خدمات بهتر به مردم است.

رییس سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به دیگر برنامه‌های سازمان اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: این سازمان تلاش کرده تا با جایگزین کردن ایستگاه‌های VIP با ایستگاه‌های عادی در راستای تأمین رفاه مردم گام بردارد.

وی گفت: این ایستگاه‌ها با اطلاع‌رسانی به مسافران و ایجاد فضای مطلوب برای انتظار مردم، می‌تواند رضایت مسافران اتوبوس‌ها را جلب کند.

امراللهی بیان داشت: نخستین ایستگاه از این سری ایستگاه‌ها، در میدان مطهری راه‌اندازی خواهد شد و پس از آن به تدریج در دیگر نقاط شهر شاهد بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/ ۱۰۳

دیدار رییس جمهور با مراجع تقلید بدون حضور خبرنگاران

دیدار رییس جمهور با مراجع تقلید بدون حضور خبرنگاران

به گزارش قم نیوز، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، عصر امروز به شهر مقدس قم سفر خواهد کرد و با برخی از ...

ورود 100 دستگاه مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل قم