کد مطلب : 28283
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۹:۰۲
مدیرکل آموزش و پرورش استثنایی قم:
ایاب و ذهاب اساسی ترین مشکل دانش آموزان استثنایی قم است
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استثنایی استان قم، مشکل ایاب و ذهاب را اساسی ترین مشکلات دانش آموزان استثنایی این استان ذکر کرد.
به گزارش قم نیوز ، \'حسین کبیری\' عصر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم افزود: 982 نفر از دانش آموزان استثنایی قم با سرویس ایاب و ذهاب تردد می کنند و تعداد زیادی از دانش آموزان توانایی پرداخت هزینه سرویس را نداشته اند.
 
وی ابراز داشت: بضاعت مالی خانواده ها به دلیل مشکلات دارو و درمان و سایر هزینه ها کم است و آن ها در تهیه هزینه سرویس ایاب و ذهاب با مشکل روبرو هستند.
 
وی گفت: کل هزینه سرویس سال تحصیلی جاری دانش آموزان استثنایی استان قم 502 میلیون تومان است که 175 میلیون تومان آن توسط والدین پرداخت می شود و 279میلیون تومان اعتبار مورد نیاز جهت رفع مشکل ایاب و ذهاب دانش آموزان است که امیدواریم شاهد همکاری استانداری در تهیه این رقم باشیم.
 
کبیری با اشاره به فعالیت 28 واحد و مرکز آموزش استثنایی در گروه های مختلف معلولیت در استان قم ابراز داشت: در مجموع یکهزار و 700 دانش آموز در مدارس خاص استثنایی اشتغال به تحصیل دارند.
 
وی ابراز داشت: عمده مشکل آموزش و پرورش استثنایی استان، فضای آموزشی دانش آموزان استثنایی در منطقه پردیسان است و اکنون 92 نفر از دانش آموزان در پردیسان ساکن هستند.
 
وی افزود: با توجه به معلولیت تعدادی از دانش آموزان، فضاهای آموزشی مدارس برای رفت و آمد آن ها مناسب سازی نشده است و از هفت واحد دو طبقه آموزشی استثنایی، سه واحد فاقد بالابر است که نیازمند اعتبار مالی از سوی مسوولان استان برای حل این مشکل هستیم.
 
انتهای پیام/136

فرقانی از مجهزترین بیمارستان های کشور است

فرقانی از مجهزترین بیمارستان های کشور است

به گزارش قم نیوز، ابوالفضل ایرانی در بازدید از روند فعالیت بیمارستان تازه تاسیس فرقانی، بر بالین بیماران ...

ایاب و ذهاب اساسی ترین مشکل دانش آموزان استثنایی قم است