کد مطلب : 47336
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰:۰۰
وزير ایالات و مناطق مرزي پاكستان با استاندار قم دیدار کرد
تاكيد طرفين بر گسترش همکاری‌های فرهنگي و اقتصادي
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: وزير ایالات و مناطق مرزي پاكستان با استاندار قم ديدار كرد.
به گزارش قم نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری قم، عبدالقادر بلوچ وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان که به منظور شرکت در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و پاکستان به ایران سفر کرده است، با استاندار قم دیدار و گفتگو کرد.

استاندار قم در این دیدار با اشاره به روابط دو کشور ایران و پاکستان از گذشته‌ دور اظهار داشت: این روابط در سال‌های پس از انقلاب اسلامی مستمر و پایدار بوده است.

سیدمهدی صادقی امضای توافقنامه میان بانک‌های مرکزی دو کشور در تهران برای تسهیل همکاری‌های بانکی را مورد توجه قرار داد و افزود: استان قم آماده‌ توسعه‌ تعاملات فرهنگی و اقتصادی با کشور پاکستان است.

صادقی همچنین حضور طلاب و زائرین پاکستان در شهر قم را مورد توجه قرار داد و افزود: این مسئله به تعمیق روابط کمک خواهد کرد.

استاندار قم با اشاره به جایگاه قم به عنوان مرکزیت تشیع و نقش تاثیرگذار این شهر در گسترش اسلام اعتدالی خاطرنشان کرد: مسوولان کشور تفکر اعتدالی را با جدیت دنبال می‌کنند.

وی در ادامه به برگزاری کنگره‌ تکفیری‌ها در قم اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه چنین همایشی در کشور پاکستان نیز با همکاری ایران برگزار شد که نشان از اتحاد دو کشور برای مقابله با تروریسم است.

عبدالقادر بلوچ وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان نیز در این جلسه با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور ایران و پاکستان افزود: مسوولان پاکستان به تعمیق این روابط در سال‌های پس از انقلاب اسلامی ایران توجه خاصی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه تندروی هیچ جایی در دین مبین اسلام ندارد اظهار داشت: مسوولان پاکستان در تلاش برای امنیت پایدار منطقه هستند.

وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان با اشاره به ضربات تروریسم به این کشور خاطرنشان کرد: امنیت این کشور در سال‌های اخیر بسیار ارتقاء یافته است.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
صادرات فرش دستباف ایران روند نزولی دارد

صادرات فرش دستباف ایران روند نزولی دارد

به گزارش قم نیوز، ابوالفضل رجبیان امروز با اشاره به وضعیت صادرات فرش کشورمان اظهار کرد: صادرات فرش دستباف ...

تاكيد طرفين بر گسترش همکاری‌های فرهنگي و اقتصادي