کد مطلب : 26032
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۱:۳۸
جمع آوری 270 میلیون تومان زکات فطره از سوی کمیته امداد در قم
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم بیان کرد: کمیته امداد قم بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون ریال زکات فطره جمع آوری کرده است.
به گزارش قم نیوز، عبدالله جلالی با اشاره به جمع آوری زکات فطره توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) قم عنوان کرد: صندوق‌های جمع آوری زکات فطره امداد در ۱۵۰ پایگاه و مسجد مستقر بوده تا زکات فطره را در روز عید و محل‌های برگزاری نماز عید فطر جمع آوری کنند.

وی تصریح کرد: بخش عمده این کمک‌ها در روز عید جمع آوری شده و بیشترین مبالغ جمع آوری شده مربوط به صندوق‌های اطراف محل برگزاری نماز عید است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم افزود: این مبلغ زکات مختص به زکات فطره و سادات است و بخشی از آن نیز مربوط به کفارات زکات می‌باشد.

جلالی با اشاره رشد مبلغ زکات جمع آوری شده گفت: سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان جمع آوری شد که امسال این مبلغ به ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

وی درخصوص مصارف زکات جمع آوری شده عنوان کرد: در تمامي محلات استان نيازمنداني که زکات فطريه به آنان تعلق مي‌گيرد، شناسايي شده‌اند و اين وجوهات در کوتاهترين زمان ممکن ميان افراد نيازمند توزيع شده و در حال توزیع است.

انتهای پیام/126

جمع آوری 270 میلیون تومان زکات فطره از سوی کمیته امداد در قم