کد مطلب : 46779
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم:
دانش آموزان قمی همیار گردشگر شدند
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: 300 تن از دانش آموزان قمی در راستای معرفی اماکن گردشگری و تاریخی قم همیار گردشگر شدند.
به گزارش قم نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی با اشاره به اجرای طرح ملی همیار گردشگر اظهار کرد: در این طرح دانش آموزان در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم آموزش‌های مربوط به شناخت میراث فرهنگی، اماکن تاریخی، مناطق گردشگری و قدمت تاریخی قم را فرا می‌گیرند.

وی افزود: دانش آموزان در این طرح به عنوان همیار گردشگری آموزش‌های فراگرفته را به سایر دانش آموزان و والدین خویش ارائه می‌کنند تا با اجرای این طرح شاهد توسعه و ترویج فرهنگ گردشگری در سنین مختلف باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با بیان اینکه دانش آموزان کارت شناسایی همیار گردشگر را دریافت می‌کنند گفت: دانش آموزان با دریافت این کارت می‌توانند از موزه‌ها و اماکن تاریخی به صورت رایگان بازدید کنند.

وی ادامه داد: آموزش، اشاعه و گسترش فرهنگ گردشگری مسؤولانه در بین دانش آموزان می‌تواند نقش مهمی در آشنایی نسل جوان و نوجوان با فرهنگ و تمدن غنی اسلامی و ایرانی، معرفی جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و حفظ آثار داشته باشد.

رضایی بیان کرد: این طرح برای پنج درصد از دانش آموزان استان قم در سال 96 اجرا می‌شود و دانش آموزان دختر و پسر می‌توانند از آموزش‌های راهنمایان گردشگری بهره مند شوند.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
۸۰۰ برنامه دهه کرامتی برگزار می شود

۸۰۰ برنامه دهه کرامتی برگزار می شود

به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام  صفر فلاحی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع تشریح برنامه ...

دانش آموزان قمی همیار گردشگر شدند