کد مطلب : 46490
تاریخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰:۰۰
آیت الله اعرافی:
راه پیروزی از سازش و گفت‌وگوهای ذلیلانه نمی‌گذرد/حضرت زهرا(س) تا پای جان در دفاع از ولایت و امامت ایستاد
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: امام جمعه قم گفت: امت اسلام و فلسطینی‌ها بدانند که راه پیروزی از سازش و گفت‌وگوهای ذلیلانه در برابر دشمنان نمی‌گذرد و راه پیروزی وحدت و ایستادگی در برابر دشمنان است.
به گزارش قم نیوز، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم بیان کرد: حضرت زهرا(س) علاوه بر نقش فکری و معرفتی، نقش خانوادگی خود را به خوبی ایفا کردند و الگویی کامل را برای جامعه به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه ارتباط حضرت فاطمه(س) با پیشوای شیعیان بهترین الگوی و جلوه‌گاه اصول مهم خانوادگی است، اظهار کرد: حضرت علی(ع) می‌فرمایند وقتی به فاطمه(س) نگاه می‌کردم غم‌های عالم از من رخت بر می‌بست و این جمله هم نشانه صبوری بردباری فاطمه برابر سختی‌هایی که همسر با آن روبه رو بود، است.

امام جمعه قم با بیان اینکه حضرت زهرا(س) حق همسری و ولایت و امامت را به خوبی به‌جا آوردند، افزود: باید از روابط صمیمانه بین علی(ع) و فاطمه(س) در زندگی‌های خود درس بگیریم.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) صبر و برداری و تعاون و همکاری را در اداره زندگی به نمایش گذاشتند، یادآور شد: خانه فاطمه(س) جلوه‌گاه وفاداری، ایثار، همراهی با همسر در آرمان‌های بزرگ الهی است.

اعرافی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) تا پای جان در دفاع از ولایت و امامت ایستاد و در نهایت نیز جان خویش را در دفاع از ولایت فدا کرد.

امام جمعه قم با اشاره به روز امور تربیتی گفت: مقوله تربیت در حوزه و دانشگاه و همچنین در آموزش و پرورش باید مقوله نخست باشد.

وی با بیان اینکه ارتقاء اخلاقی، معنوی و فکری دانش آموزان در همه فضاهای علمی و آموزشی باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: در سند آموزش و پرورش به مسائل اخلاقی دانش آموزان توجه شده است، اقداماتی نیز انجام شده که قابل تقدیر است ولی باید گفت تحقق جایگاه تربیت در آموزش و پرورش نیازمند همت بیشتر و دیدگاه عمیق علمی و دینی است.

اعرافی با اشاره به اینکه باید سند تحول آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد، افزود: مقوله تربیت در آموزش و پرورش نیازمند اهتمام بیشتری است؛ آموزش و پرورش از نهادهای مهم است که باید به نقش این نهاد توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه ملاک حرکت آموزش و پرورش سند این نهاد است گفت: امور باید در چارچوب ضوابط و قواعدی باشد که در سند آموزش و پرورش طراحی شده است و نباید به خواسته‌های بیگانگان که خارج از چارچوب این سند است توجه کرد.

امام جمعه قم ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی، مهار و کنترل فسادهای اقتصادی، حقوق‌های نجومی و... را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: سختی‌هایی در زندگی مردم وجود دارد که برای حل آنها نیازمند عزم جزم و همت بلندتر هستیم.

وی با اشاره به مشکلات استان خوزستان، مسائل جوانان و... تصریح کرد: تقاضا و تاکید این است که مسؤولان با برنامه ریزی جدی‌تری نسبت به حل مشکلات اهتمام داشته باشند.

اعرافی به برگزاری کنفرانس انتفاضه اشاره کرد و افزود: سخنرانی جامع مقام معظم رهبری و بیانیه پایانی باید سرلوحه مقاومت در منطقه باشد. رهبری نکات بسیار مهمی را مطرح کردند و ما نیز به عنوان نمازگزاران جمعه از سخنان رهبری و بیانیه این همایش حمایت می‌کنیم و همه عالم اسلام باید بدانند راه نجات امت و غلبه بر صهیونیست‌ها وحدت و ایستادگی در برابر دشمنان است.

وی تاکید کرد: امت اسلام و فلسطینی‌ها بدانند که راه پیروزی از سازش و گفت‌وگوهای ذلیلانه در برابر دشمنان نمی‌گذرد و راه پیروزی وحدت و ایستادگی در برابر دشمنان است.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
"سقائیان‌نژاد" شهردار قم باقی ماند

"سقائیان‌نژاد" شهردار قم باقی ماند

به گزارش قم نیوز، جلسه اعضای منتخب شورای اسلامی پنجم قم با حضور سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم ...

راه پیروزی از سازش و گفت‌وگوهای ذلیلانه نمی‌گذرد/حضرت زهرا(س) تا پای جان در دفاع از ولایت و امامت ایستاد