کد مطلب : 25197
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷:۳۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد قم عنوان کرد،
ساخت و تعمیر 24 مسجد از طریق زکات جمع آوری شده
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: رئیس اداره زکات کمیته امداد قم گفت: با بیان اینکه سال گذشته از طریق زکات جمع آوری شده 24 مسجد و حسینیه تکمیل ، تعمیر و بازسازی شد
به گزارش قم نیوز به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی استان قم، حجت الاسلام حسن نوراللهی با اشاره به اینکه اداره زکات وظیفه فرهنگ سازی ، جمع آوری و توزیع زکات واجب و مستحب را بر اساس موازین شرعی و با اجازه نماینده ولی فقیه و بر اساس حکم مقام معظم رهبری بر عهده دارد اظهار داشت : در راستای جمع آوری زکات مستحب سه طرح شجره طیبه ، ثمره طیبه و ارض طیبه اجرا می گردد .
وی شجره طیبه را مختص چند اصل درخت برای فقرا و ثمره طیبه را اختصاص مقداری از محصولات جهت مصارف فقرا و ارض طیبه را اختصاص به قسمتی از محصولات غیر درختی دانست و گفت : زکات واجب نیز در قم شامل گندم ، جو ، انگور، شتر و گوسفند می باشد.
رئیس اداره زکات کمیته امداد قم تصریح کرد : سال گذشته در مجموع دو میلیارد تومان زکات واجب و مستحب جمع آوری شد که از این طریق۲۴ مسجد و حسینیه تکمیل ، تعمیر و بازسازی شد.
وی بیان داشت: همچنین ۶۰ مدد جوی کمیته امداد نیز صاحب مسکن شدند و ۲۰ مورد جهیزیه نیز اهداء شد، ضمن اینکه کمک هایی نیز جهت معیشت و درمان مددجویان گردید .
گفتنی است، شهروندان می توانند هر گونه زکات خود را به شماره حساب ۲۰/۱۳۲۲۶۲۳۴ (بانک ملت) واریز و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۶۱۶۷۶۶۶ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/126

صادرات فرش دستباف ایران روند نزولی دارد

صادرات فرش دستباف ایران روند نزولی دارد

به گزارش قم نیوز، ابوالفضل رجبیان امروز با اشاره به وضعیت صادرات فرش کشورمان اظهار کرد: صادرات فرش دستباف ...

ساخت و تعمیر 24 مسجد از طریق زکات جمع آوری شده