کد مطلب : 46365
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰:۰۰
رئیس پلیس آگاهی قم خبر داد:
سرقت نافرجام از انبار آجيل
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: رئيس پليس آگاهي استان از ناکامي چهار تن از کلاهبرداران حرفه‌اي که با اجراي سناريو سرقت از انبار آجيل قصد تخفيف و مجاب کردن شاکيان به عدم پرداخت بدهي‌هاي خود داشتند خبر داد.
به گزارش قم نیوز، به نقل از پایگاه خبری پلیس، احمد کرمی، اظهار کرد: با طرح شکایتی مبنی بر سرقت ۴۸ کیسه ۵۰ کیلوئی مغز فندق، ۲۱ هزار کیلو پسته و ۳۰۰ کیلو مغز گردو از یک انبار آجیل در قم، موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه با اعزام کارآگاهان به محل سرقت و انجام اقدامات پلیسی مشخص شد انبار متعلق به شرکایی است همگی دارای سابقه کلاهبرداری هستند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: با توجه به اینکه شاکی در زمان سرقت در زندان بسر می‌برد با انجام اقدامات اطلاعاتی ابتدا یکی از شرکای شاکی شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شد.

کرمی گفت: وی در مواجهه با مستندات موجود لب به اعتراف گشود و بیان کرد پس از اینکه قادر به پرداخت بدهی دیگران نبودیم، با طرح و نقشه قبلی و همدستی دیگر شرکاء تصمیم به خروج اقلام موجودی از انبار کرده تا بدین شیوه سرقت اموال مطرح شود.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: متهم اذعان کرد با انجام این سناریو قصد داشتیم در پرداخت بدهی، شاکیان را مجاب و رضایت آن‌ها را پس از پرداخت کمی از طلبشان جلب کرده تا همدست ایشان از زندان آزاد شود.

کرمی گفت: با اعتراف متهم دیگر اعضای این باند چهار نفره شناسایی و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

انتهای پیام / ۱۳۶

مرجع :خبرگزاری فارس
منشور ملی فرزانگی توسط جامعه علمی قم تدوین شود

منشور ملی فرزانگی توسط جامعه علمی قم تدوین شود

به گزارش قم نیوز، آیت الله علیرضا اعرافی در هم اندیشی نخبگان و مسؤولان استان قم ضمن ابراز خرسندی از ...

سرقت نافرجام از انبار آجيل