کد مطلب : 51143
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲:۰۳
در مراسم شهادت امام صادق(ع) در کابل مطرح شد:
فساد در حکومت و هجوم فرهنگ غرب دو مشکل جامعه افغانستان است
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: حجت‌الاسلام رضوانی بامیانی از روحانیون افغانستان گفت: ‌غربی‌ها زمانیکه به بهانه های مختلف در کشوری وارد می‌شوند نخست کوشش می‌کنند فرهنگ اسلامی آن کشور را از بین ببرند.
به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام سید محمد حسین رضوانی بامیانی از روحانیون افغانستان در مراسم سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه امام جعفرصادق(ع) در دفتر حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم در کابل گفت: احادیث و روایات زیادی است که باید از میلاد و شهادت ائمه(ع) تجلیل نماییم، همه براین اعتقاد و باور اند که امام صادق(ع) نسخه ناطق قرآن کریم است زیرا گفتار، کردار امام صادق(ع) نسخه درمان برای همه است.

وی افزود: حل مشکلات بشر امروز در سایه شناخت، تفکر و شخصیت امام صادق(ع) است، مشکلاتی که ما امروز در جامعه داریم اول فساد در حکومت است و دوم هجوم فرهنگی کشورهای غربی است و دو پدیده باعث ایجاد تفکر افراطی شده است.

حجت الاسلام رضوانی ادامه داد: ایجاد تفکر افراطی باعث خلق شدن گروه تروریستی داعش، طالب، القاعده و غیره شده است و غربی ها توانستند که تفکر افراطی را در میان مسلمانان شکل دهند.

* غرب هنگام ورود به کشورها ابتدا فرهنگ اسلامی آن ها را از بین می برد

این روحانی افغانستانی خاطرنشان کرد: غربی ها زمانیکه در یک کشور به بهانه های مختلف وارد میشود در نخست کوشش میکنند که فرهنگ اسلامی آن کشور را از بین ببرند.

وی خطاب به جوانان گفت: جوانانی که به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند متوجه باشند که تحت تاثیر غربی ها قرار نگیرند و از گذاشتن مطالب ضد دین جلوگیری کنند.

همچنین در این مراسم آیت الله ساجدی مفسر قرآن و استاد اخلاق سالروز شهادت امام صادق رئیس مذهب تشیع را تسلیت گفت و به ذکر نکاتی از این امام همام پرداخت.
انتهای پیام / 137

مرجع :خبرگزاری حوزه نیوز
"سقائیان‌نژاد" شهردار قم باقی ماند

"سقائیان‌نژاد" شهردار قم باقی ماند

به گزارش قم نیوز، جلسه اعضای منتخب شورای اسلامی پنجم قم با حضور سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم ...

فساد در حکومت و هجوم فرهنگ غرب دو مشکل جامعه افغانستان است
فساد در حکومت و هجوم فرهنگ غرب دو مشکل جامعه افغانستان است