کد مطلب : 45212
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳:۳۳
آیت‌الله مکارم شیرازى:
آیت‌الله شرعی در مبارزه با مفاسد اخلاقى و شرعى کوتاهى نمى‌کرد
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: آیت‌الله مکارم شیرازى با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله شرعی را تسلیت گفت و بیان کرد: آن فقید سعید در برابر منکرات بسیار حساس بود و در مبارزه با مفاسد اخلاقى و شرعى هیچگاه کوتاهى نمى‌کرد.
به گزارش قم نیوز،  در پیام آیت الله مکارم شیرازی آمده است: با نهایت تأسف خبر فقدان عالم ربانى حجة الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی شرعی(رحمة الله علیه) را دریافت داشتیم. آن فقید سعید از پیشگامان انقلاب و عضو فعال جامعه مدرسین و از افراد بسیار پرتلاش بود و در راه انقلاب، لحظه‌اى از تلاش باز نمى‌ایستاد و دلسوزانه و پیوسته در فکر پیشرفت انقلاب اسلامى بود.

در این پیام تصریح شده است: آن فقید سعید در برابر منکرات بسیار حساس بود و در مبارزه با مفاسد اخلاقى و شرعى هیچ گاه کوتاهى نمى‌کرد. به همین دلیل مرحوم آقاى شرعى اصرار بر تأسیس دانشکده پزشکى مخصوص خواهران داشت و موفق به انجام آن شد، هرچند مدتى بعد مخالفان بر سر راه آن موانعى ایجاد کردند.

در این پیام آمده است: اینجانب این فقدان اسفناک را به جامعه محترم مدرسین و همه دوستان و علاقمندان ایشان مخصوصاً بیت شریفشان صمیمانه تسلیت عرض مى‌کنم و علو درجات براى آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای همه بازماندگان، به ویژه فرزندان محترم ایشان از درگاه خدا خواستارم.

انتهای پیام/135

مرجع :خبرگزاری فارس
آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در برنامه چشمه معرفت که شنبه شب از شبکه دو سیما پخش شد با ...

آیت‌الله شرعی در مبارزه با مفاسد اخلاقى و شرعى کوتاهى نمى‌کرد