کد مطلب : 52250
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵:۰۸
استاندار قم:
سیستم هشدار سیل در استان قم راه اندازی شد
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: استاندار قم با اشاره به راه اندازی سیستم هشدار سیل در استان قم گفت: در عرصه مدیریت بحران نیازمند هماهنگی هرچه بیشتر مدیران هستیم و با هماهنگی بسیاری از مشکلات را در این زمینه می توان حل کرد.

به گزارش قم نیوز، سید مهدی صادقی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی و تمرینی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قم که در تالار شهید بهشتی دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به وقوع بلایای طبیعی در ایران اظهار کرد: 31 مورد از بلایای طبیعی در ایران رخ می‌دهد و کشورمان جزو 10 کشوری است که بلایای طبیعی در آن بیشتر از کشورهای دیگر رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: یک درصد جمعیت جهان در ایران زندگی می‌کنند، اما 6 درصد حوادث طبیعی دنیا در این کشور رخ می‌دهد و مجموعه مدیریت کشور و استان قم برای مدیریت بحران تلاش می‌کنند، البته  نیاز به هماهنگی واحد در این خصوص داریم.

استاندار قم افزود: در زمانی که با بحران مواجه می‌شویم، باید از حداکثر امکانات استفاده کنیم، دغدغه‌های ما در خصوص سیل در قم با احداث سیل بندها تا حدی رفع شده است، سال گذشته سیل بندها در مسیر رودخانه سیلاب را کنترل کرد و بحران در این زمینه رفع شد.

صادقی با اشاره به هماهنگی مدیران استان قم در زمینه مدیریت بحران اظهار کرد: این هماهنگی بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل کرد و سیستم هشدار سیل برای نخستین بار در استان قم ایجاد شد.

وی ادامه داد: کارگاه‌ها بهترین اثر را در زمینه آگاه بخشی به مدیران برای پیشگیری از حوادث و کم کردن تلفات و خسارت دارد، امیدوارم با آموزش‌ها و اتخاذ تمهیدات مناسب، حوادث را با کمترین زیان پشت سر بگذاریم.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: در 20 سال گذشته، سه میلیون تلفات انسانی را در حوادث طبیعی در جهان داشتیم و این حوادث روی زندگی حدود یک میلیارد نفر تاثیر گذاشتند.

انتهای پیام/ 137

مرجع :خبرگزاری فارس
سردار دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی شد

سردار دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی شد

به گزارش قم نیوز، متن حکم فرمانده کل قوا به این شرح است:بسم الله الرّحمن الرّحیمسردار سرتیپ پاسدار حسین ...

سیستم هشدار سیل در استان قم راه اندازی شد
سیستم هشدار سیل در استان قم راه اندازی شد