کد مطلب : 48888
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱:۴۶
مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم:
تاب‌آوری محلات مختلف شهر در برابر بحران‌ها بررسی می‌شود
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم از اجرای پروژه‌ای برای بررسی تاب‌آوری محلات مختلف شهر در برابر بحران‌ها خبر داد.
به گزارش قم نیوز، علی اکبر رحیمی امروز با اشاره به پروژه‌های مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم و کلیدی این مرکز برای بررسی وضعیت بحران‌ها در شهر قم، پروژه بررسی محلات شهر است.

وی با بیان اینکه به زودی آسیب‌شناسی محلات و راه حل کاهش آسیب‌ها در آنها را آغاز خواهیم کرد افزود: اجرای این پروژه در نهایت یک سند به ما می‌دهد مخاطرات هر محله و نحوه برخورد با آن مشخص است.

مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم با اشاره به مراحل تهیه سند تاب‌آوری محلات شهر بیان کرد: در تهیه این سند محله به محله لیستی از مخاطراتی که بیش از 60 مورد است با پرسش‌هایی که انجام می‌شود و اطلاعات جی آی اس تهیه شده و محلات آسیب‌پذیرتر و مخاطرات ویژه آنها مشخص می‌شود تا بتوانیم برنامه‌ریزی لازم را در زمان بحران‌ها داشته باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت برنامه‌ریزی صحیح و دقیق برای پیشگیری از بحران‌ها قبل از وقوع تصریح کرد: با تهیه این سند می‌توان تامین منابع را به سمت مخاطرات جدی‌تر برد و مدیریت منابع و اعتبارات را داشت.

رحیمی با اشاره به مشکلات مختلف و مخاطراتی که متوجه شهر قم است افزود: ما در بخش‌های مختلف پروژه‌هایی را در دستور کار داریم تا بتوانیم هم آگاهی عمومی را افزایش داده و هم بستر برای مقابله با مخاطرات را فراهم کنیم.

انتهای پیام/ 137

مرجع :خبرگزاری فارس
مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم:
تاب‌آوری محلات مختلف شهر در برابر بحران‌ها بررسی می‌شود
مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم: تاب‌آوری محلات مختلف شهر در برابر بحران‌ها بررسی می‌شود