کد مطلب : 50975
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰:۲۷
مدیر حوزه های علمیه در دیدار مدیرکل و جمعی از مسؤولان امور مالیاتی استان قم اظهار کرد:
مدير حوزه‌هاي علميه: جلوگيري از فرار مالياتي براي كاهش تبعيض‌ها
پرداخت عوارض و ماليات وظيفه همگاني است
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدير حوزه‌هاي علميه گفت: پرداخت عوارض و ماليات وظيفه همگاني است و همه افراد بايد در اين بخش اهتمام لازم را داشته باشند و به وظيفه خود عمل كنند.

مدير حوزه‌هاي علميه:
پرداخت عوارض و ماليات وظيفه همگاني است/جلوگيري از فرار مالياتي براي كاهش تبعيض‌ها
مدير حوزه‌هاي علميه گفت: پرداخت عوارض و ماليات وظيفه همگاني است و همه افراد بايد در اين بخش اهتمام لازم را داشته باشند و به وظيفه خود عمل كنند.

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرکل و جمعی از مسؤولان امور مالیاتی استان قم اظهار کرد: ارائه خدمت در قم با شهرهای دیگر متفاوت است زیرا قم شهر علم و معرفت است و وجود حوزه‌های علمیه و تحصیل علوم دینی سبب شده این شهر تأثیر فراوانی در داخل و خارج کشور داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بحث مالیات و عوارض یکی از مواردی است که در کاهش وابستگی به بودجه‌های نفتی مؤثر است. مالیات در حوزه احکام شرع است و البته فرهنگ‌سازی در این زمینه ضروری خواهد بود و حوزه و روحانیون نیز در این بخش به ایفای نقش می‌پردازند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان برخی نکات در زمینه مالیات گفت: اختیارات موجود در این بخش باید بر اساسی به کار برده شود که بر طبقه متوسط و پایین جامعه فشاری وارد نشود و برنامه‌ریزی‌ها به سمت عدالت‌محوری صورت گیرد تا از فرار مالیاتی جلوگیری شود و تبعیض‌ها در این بخش از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی و رکود در بخش مالیات و پرداخت تسهیلات باید به مردم کمک شود و از هر گونه اقدام در این زمینه تقدیر و تشکر می‌شود.

اعرافی با تأکید بر پرداختن به موضوع تعاونی‌ها گفت: با ورود به این بخش می‌توان در بخش تولید و اشتغال گام‌های مؤثری برداشت ولی تاکنون این بخش مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: نظام مالیاتی در کشور منشأ امور خیر در جامعه است بنابراین امور مربوط به این بخش باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه پرداخت عوارض و مالیات وظیفه همگانی است گفت: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نیز به این امر اهتمام دارد و در مسیر پرداخت دیون باقیمانده گام برمی‌دارد.

انتهای پیام/ 137

مرجع :خبرگزاری فارس
آیت الله خاتمی: لباس رهبری امت تنها بر قامت آیت‌الله خامنه‌ای زیبنده است

آیت الله خاتمی: لباس رهبری امت تنها بر قامت آیت‌الله خامنه‌ای زیبنده است

به گزارش قم نیوز، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، کارنامه مجلس خبرگان رهبری ...

پرداخت عوارض و ماليات وظيفه همگاني است/جلوگيري از فرار مالياتي براي كاهش تبعيض‌ها
پرداخت عوارض و ماليات وظيفه همگاني است/جلوگيري از فرار مالياتي براي كاهش تبعيض‌ها