کد مطلب : 47231
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی تبیین کرد:
ماموریت های رشته تخصصی فرهنگ جهاد و شهادت
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: رشته فرهنگ جهاد، راه اندازی شد تا جلوی تهمت ها و نسبت های ناروا به قرآن، دین و مکتب اهل بیت(ع) گرفته شود و با پژوهش ثابت شود سخن این بزرگوران از هر لحاظ پاک و منزه است.
به گزارش قم نیوز ، حجت الاسلام و المسلمین احمد عابدی در جمع طلاب و فضلای حوزه به موضوع تأسیس رشته «فرهنگ جهاد و شهادت» و هدف از تأسیس آن اشاره کرد و گفت: تأسیس رشته تخصصی فرهنگ جهاد و شهادت در حوزه یکی از فعالیت های بسیار خوبی بود که از سوی مدیر حوزه های علمیه صورت گرفت و لازم است از همه کسانی که در این عرصه برای تأسیس این رشته تلاش کردند، تقدیر کرد.

وی عنوان کرد: دوره های تخصصی فلسفه، کلام و دیگر رشته ها در گذشته به اجرا در آمد و شاهد ثمرات خوبی دراین رشته ها بودیم، امیدواریم با راه اندازی  رشته «فرهنگ جهاد و شهادت» شاهد ثمرات و تلاش های طلاب در این زمینه مخصوصاً در عرصه پژوهش باشیم.

این استاد حوزه با بیان این که  هدف از راه انداز این رشته، تربیت طلبه در عرصه فعالیت پژوهشی و مقابله با هجمه هایی که علیه جهاد و شهادت می شود عنوان کرد: اکنون چه آمریکای‌هایی که به قرآن توهین می کنند و آتش می زنند و چه داعشی ها و وهابیهایی که از قول پیامبر(ص) حدیث  علیه جهاد جعل می کنند، به دنبال آن هستند ثابت نمایند کدام دین صلح و آرامش را به ارمغان می ‌آورد و چه دینی یا آیینی آدم کشی را ترویج می‌کند؟!

حجت الاسلام و المسلمین عابدی در پاسخ به چرایی توهین به قرآن از سوی آمریکایی ها و عوامل آنها افزود: چون در قرآن سخن از جهاد و مبارزه با ظلم آمده است، جبهه استکبار و ایادی آنها مانند داعش و وهابیت و رژیم آل سعود نمی خواهند ظلم ستیزی ترویج شود.

 مدیر مدرسه علمیه حضرت ابوالفضل(ع) قم در پاسخ به چرایی تأسیس رشته «فرهنگ جهاد و شهادت» گفت: توطئه و مقابله ای که علیه دین در حال اتفاق افتادن است هجوم به فرهنگ جهاد و شهادت است و این رشته راه انداز شد تا به مقابله با این هجمه ها بپردازد.

وی گفت: گر چه در گذشته فعالیت های خوبی در عرصه جهاد و شهادت انجام شده است، اما آن فعالیت ها بیشتر جنبه تبلیغی و ترویجی داشت و این رشته راه اندازی شد، تا جلوی تهمت ها و نسبت های ناروا به قرآن، دین و مکتب اهل بیت(ع) گرفته شود و با پژوهش ثابت شود، سخن اهل بیت(ع) از هر لحاظ پاک و منزه است.

حجت الاسلام و المسلمین عابدی با بیان اینکه تفکر سکولار انواع و اقسامی دارد اظهار داشت: مقوله جدایی دین از سیاست و ربط نداشتن جنگ به دین  هرکدام یک نوع تفکر سکولاری است و تفکری که معتقد است دین از سیاست جدا نیست و سخن دین در موضوع جهاد و امنیت و مسائل نظامی چیست را باید حوزه در عرصه پژوهش تبیین کند و راه‌اندازی رشته تخصصی جهاد و شهادت ناظر به همین موضوع است.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری حوزه نیوز
بهره‌برداري از 204 پروژه ويژه هفته دولت در قم

بهره‌برداري از 204 پروژه ويژه هفته دولت در قم

به گزارش قم نیوز، سیدمهدی صادقی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی ویژه هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد دولتمردان ...

ماموریت های رشته تخصصی فرهنگ جهاد و شهادت