کد مطلب : 52082
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰:۵۰
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی:
امر به معروف و نهی از منکر نشان دادن غیرت ایمانی در جامعه است
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) گفت: خروجی اصلی در امر به معروف و نهی از منکر، نشان دادن غیرت ایمانی افراد در جامعه است.
به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم گفت: در باب امر به معروف و نهی از منکر باید به روش قرآن و اهل بیت(ع) تمسک جسته و سیره ائمه معصومین را مبنای اقدامات خود قرار بدهیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم افزود: همه فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید منطبق با شرع مقدس باشد تا خدای ناکرده قدمی و قلمی خارج از محدوده شرع اتفاق نیفتد و این مساله دچار افراط و تفریط نشود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) خاطرنشان کرد: هم سستی در باب امر به معروف و نهی از منکر و هم خروج از چارچوب شرع مقدس و تجاوز از حدود این مساله مورد انتقاد شارع است و باید دقت کافی و لازم وجود داشته باشد.

امام جمعه قم در ادامه اظهار داشت: در باب امر به معروف و نهی از منکر، آمرین دو خروجی مهم را متوقع هستند که اولا این امر به معروف و نهی از منکرتاثیرگذار باشد و خروجی آن در متن عمومی جامعه پدیدار شود و ثانیا آنچه را آن ها تلاش می کنند حجتی در برابر اوامر الهی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی افزود: خروجی اصلی در امر به معروف و نهی از منکر، نشان دادن غیرت ایمانی افراد در جامعه است.

وی در پایان تاکید کرد: در این فریضه الهی باید به این دو مسأله توجه جدی شود تا یاس و ناامیدی در آمران به معروف و ناهیان از منکر ایجاد نشود.

انتهای پیام /

مرجع :خبرگزاری حوزه نیوز
"سقائیان‌نژاد" شهردار قم باقی ماند

"سقائیان‌نژاد" شهردار قم باقی ماند

به گزارش قم نیوز، جلسه اعضای منتخب شورای اسلامی پنجم قم با حضور سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم ...

امر به معروف و نهی از منکر نشان دادن غیرت ایمانی در جامعه است
امر به معروف و نهی از منکر نشان دادن غیرت ایمانی در جامعه است