کد مطلب : 44559
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷:۵۶
آیت‌الله سبحانی:
طلاب برای دستیابی به اجتهاد تلاش کنند
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: با توجه به اینکه در انقلاب اسلامی و نظام شیعی زندگی می‌کنیم دستیابی به مقام اجتهاد ضروری است، زیرا به فقیه نیاز داریم بنابراین تلاش کنید به مقام اجتهاد دست پیدا کنید.
به گزارش قم نیوز،  آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیشوای پنجم شیعیان اظهار کرد: در این حدیث بر فهمیدن دین از سوی جوانان تأکید شده و فهم و درک دین را از ضروریات هر فرد برشمرده است.

وی خاطرنشان کرد: جوانان باید فهم کاملی نسبت به دین داشته باشند تا بتوانند در برابر هجمه‌های نرم پاسخگو باشند زیرا اگر دین خود را بدون درک بپذیرند نمی‌توانند از تأثیر آنها بر خود جلوگیری کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه جوانان با استفاده از منبرها باید تغییرات را در خود احساس کنند، ادامه داد: منبرهای باید پربار و غنی باشد و افراد را به اصول و فروع آگاه کند.

وی با تأکید بر اهمیت اجتهاد در دوران کنونی گفت: با توجه به اینکه در انقلاب اسلامی و نظام شیعی زندگی می‌کنیم دستیابی به مقام اجتهاد ضروری است، زیرا به فقیه نیاز داریم، بنابراین تلاش کنید به مقام اجتهاد دست پیدا کنید.

سبحانی خاطرنشان کرد: شهرها و دیار به فقیه نیاز دارند، بنابراین باید تلاش کنید تا انتظار مردم را برآورده کنید زیرا انتظار بالاتری از شما که در پایگاه جهان تشیع مشغول تحصیل هستید، نسبت به افراد دیگر می‌رود.

انتهای پیام/135

مرجع :خبرگزاری فارس
صادرات فرش دستباف ایران روند نزولی دارد

صادرات فرش دستباف ایران روند نزولی دارد

به گزارش قم نیوز، ابوالفضل رجبیان امروز با اشاره به وضعیت صادرات فرش کشورمان اظهار کرد: صادرات فرش دستباف ...

طلاب برای دستیابی به اجتهاد تلاش کنند