کد مطلب : 47420
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰:۰۰
امام جمعه قم:
حوزه باید اهل جهاد، اجتهاد و غم‌خوار مردم باشد
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: امام جمعه قم گفت: حوزه مورد نظر و عنایت خداوند و اهل بیت، حوزه‌ای مجاهد، مجتهد، اهل تحقیق و در عرصه مبارزه با کفار اهل مبارزه، غم‌خوار مردم و فعال در عرصه‌های مختلف است.
به گزارش قم نیوز، به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از مدرسان و علمای حوزه علمیه نجف که در سالن محراب حرم مطهر گفت: رسالت حوزه‌های علمیه و علما و بزرگان آن نسبت به سایر ادوار گذشته، بیشتر و سنگین تر است.

وی گفت: در سال‌های گذشته، علمای حوزه علمیه نجف به دلیل حاکمیت طاغوت در عراق، امکان تأثیرگذار بودن در امور حکومتی را نداشتند و حتی در ارتباط داشتن با مردم بسیار محدود بودند؛ هر آنکس که به دنبال دخالت در سرنوشت مردم بود، گرفتاری در زندان طاغوت و یا حتی شهادت در انتظار او بود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان این که در این مسیر، از بیوت معظمی چون حضرات آیات حکیم، خویی و صدر، علمای زیادی شهید شدند، ادامه داد: در گذشته حوزه علمیه نجف تحت زعامت علما و مراجع تقلید، بار اصلیشان درس دادن و درس خواندن، تشکیل حلقه‌های تدریس و تألیف کتاب بود و اجازه ای برای حضور در مجامع و برنامه‌ها و کارهای حکومت و سایر شهرهای عراق را نداشتند.

وی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری شاگرد حوزه‌های علمیه مکتب اهل بیت اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) علیه حکومت شاه قیام کردن و این حکومت را که نماد غده سرطانی در منطقه بود، نابود ساخت و ملت ایران را با هم متحد نمود.

آیت الله سعیدی با بیان این که مشابه این حرکت در عراق و به رهبری حضرت آیت الله سیستانی و سایر مراجع تقلید این کشور به وجود آمد و طاغوت بزرگ این کشور سرنگون شد، اظهار داشت: امروز علما و مراجع و طلاب حوزه علمیه قم در کنار جلسه‌های درس، در جبهه‌های جهاد و مبارزه با داعش و کفار و مخالفان مکتب اهل بیت علیهم السلام حضور فعال دارند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه مورد نظر و عنایت خداوند و اهل بیت، حوزه ای  مجاهد، مجتهد، اهل تحقیق و در عرصه مبارزه با کفار اهل مبارزه، غمخوار مردم و فعال در عرصه‌های مختلف است.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
دیدار رییس جمهور با مراجع تقلید بدون حضور خبرنگاران

دیدار رییس جمهور با مراجع تقلید بدون حضور خبرنگاران

به گزارش قم نیوز، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، عصر امروز به شهر مقدس قم سفر خواهد کرد و با برخی از ...

حوزه باید اهل جهاد، اجتهاد و غم‌خوار مردم باشد