کد مطلب : 30096
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸:۰۴
در همایش «رسالت مطهر» مطرح شد
تاکید آیت‌الله مصباح‌یزدی بر لزوم و اهمیت نقش طلاب در تبلیغ و هدایت جامعه
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بر لزوم و اهمیت نقش طلاب در تبلیغ و هدایت جامعه تاکید کرد.
به گزارش قم نیوز، آیت‌الله مصباح یزدی در همایش «رسالت مطهر» اظهار داشت: طلبگی فرصتی است که به شما روی آورده، فرصت را غنیمت بشمارید و از آن برای تبلیغ و ترویج آموزه‌های دین بهره بگیرید.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: طلبگی شغل با ارزش و با برکتی در میان سایر شغل‌ها است و این افتخاری است که نصیب شما شده، بنابراین باید با اعمال و رفتار خود مایه زینت حضرت ولیعصر (عج) باشید.

عضو خبرگان رهبری به رسالت حوزویان در این عصر را بسیار سنگین توصیف کرد و اظهار داشت: همه اعمال در دنیا جایگزینی دارد؛ ولی بعضی از اعمال جانشینی ندارد و آن عمل خدمت به دین و رسیدن به قرب الهی است.

آیت الله مصباح یزدی افزود: اگر مبلغ برای هدایت انسانی وقت بگذارد و او را با کلام زیبا و منطقی دعوت به حق و اسلام ناب کند، در پیشگاه خدا بسیار با ارزش است و ثوابی زیادی برای او در نظر گرفته می‌شود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: هرکاری که برای خدا باشد ثواب آن کار ابدی است، اما بعضی از کار‌ها علاوه بر اینکه برکات بی‌‌‌نهایت برای خود فرد در بردارد، برای دیگران هم بی‌‌‌نهایت ارزشمند است و این عمل‌‌ همان هدایت و ارشاد انسان‌ها است.

عضو خبرگان رهبری گفت: رسالت حوزویان ارشاد و هدایت کردن بوده و این عمل کاری تخصصی است که تنها از عهده نهاد روحانیت بر می‌آید.

آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: زمانی که اسلام به خطر می‌افتد هر کس وظیفه‌ای دارد، مردم برای دفاع از اراضی، ناموس باید اعلام آمادگی کنند و وارد عرصه جنگ با دشمن شوند تا نگذارند دست دشمن به خاک وطن برسد، اما زمانی که اراضی اعتقاد و دینی مردم به خطر می‌افتد؛ اینجا حوزه است که باید وارد عرصه شود و جامعه را از هرگونه شبهات واکسینه کند؛ بنابراین رسالت عالمان دین نگهبانی از مرزهای دین و ایمان است.

عضو خبرگان رهبری گفت: عمل عالم چون حافظ مرزهای دلی و اعتقادی است، ارزشمند است و از حفظ خاک و ناموس ثوابش نیز بیشتر است، چون عالم خدمت به دین می‌کند.

آیت الله مصباح یزدی افزود: اگر خدمت رسانی برای رضای خدا باشد؛ ثواب او دو چندان است، ولی اگر خدمت برای هوای نفس و رسیدن به دنیا باشد، هیچ گونه ارزشی ندارد.

در پایان این مراسم تعداد۲۸ نفر از مدرسه معصومیه توسط آیت الله مصباح یزدی ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

انتهای پیام/ ۱۳۲

مرجع :مرکز خبر حوزه
ضرورت برملاکردن دروغ‌های جریان تشیع لندنی

ضرورت برملاکردن دروغ‌های جریان تشیع لندنی

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل ...

تاکید آیت‌الله مصباح‌یزدی بر لزوم و اهمیت نقش طلاب در تبلیغ و هدایت جامعه