کد مطلب : 50986
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳:۳۶
علمای بحرین:
فتوا دادن پارلمان بحرین توهین آشکار به اسلام است
مردم مسالمت‌آمیز اعتراض کنند
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: علمای بحرین با صدور بیانیه ای تصویب قانون یکپارچه خانواده از سوی رژیم آل خلیفه و دخالت در امور فقهی و احکام شریعت اسلامی را محکوم کردند.
به گزارش قم نیوز، علمای بحرین با صدور بیانیه ای تصویب قانون یکپارچه خانواده از سوی رژیم آل خلیفه و دخالت در امور فقهی و احکام شریعت اسلامی محکوم کردند.

ترجه متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
(وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْرًا أَن يَكُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ ۗ وَمَن يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُّبِينًا) الأحزاب – ٣٦.

احکام شرعی مرتبط با خانواده و آنچه به اطلاعات فردی شناخته می شود، به صورت کامل در دین اسلام آمده است و  وضعیت آن مثل سایر احکام دینی است و هر کس که خلاف آن را ادعا کند به نص صریح قرآن و خداوند متعال دروغ بسته است؛ چرا که خداوند در قرآن کریم می فرمایند: (الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِينًا) المائدة – ٣.

و خللی که وجود دارد در دستگاه هایی اجرایی و قضایی بحرین است که زیر تسلط رژیم دیکتاتور و نالایق و نا کارآمد است. سرزنش احکام مذهب چه سنی و چه شیعه، اهانتی است به عظمت اسلام، طوائف و اعتقادات آن و انکار شریعت مقدس است.

* آل خلیفه از اصلاحات حقیقی فرار می کند

عادت این نظام است که از اصلاحات حقیقی و از بین بردن فساد موجود در میان تمامی قوه های قضائیه، اجرایی و پارلمانی فرار کند و شکست های خود را به دلیل های وهمی نسبت می دهد که هیچ مشکلی را حل نمی کند و هیج ارتباطی با واقعیت ندارد و تنها تلاشی نا امیدانه برای بهبود گوشه ای از چهره ظالم خود در مقابل بیگانگان است ؛ اگرچه به حساب دین و اعتقادات باشد.

روزی که مردمی مقداری سر و صدا کردند، این قانون گذاری باطل متوقف شد اما به غایب شدن اراده حقیقی مردمی و افزایش شعله آزار و اذیت طایفه ای، دوباره این مسئله به مرحله اجرا در آمد. این مسئله هیچ خیری برای کشور ندارد و تنها بحران بسیار خطرناکی را بر بحران های موجود می افزاید.

* بازیچه گرفتن احکام دینی و فتوا دادن پارلمان توهین آشکار به اسلام است/ به هیچ عنوان اجازه داده نمی شود که احکام اسلام در خانواده زیر پا قرار گیرد

بازیچه گرفتن احکام دینی و فتوا دادن پارلمان و نمایندگانی که هیچ ارتباطی با استنباط احکام شریعت اسلامی ندارند، توهین و بی احترامی آشکار به اسلام است و مصیبت بزرگ تر این است که این احکام مرتبط با آبروی مردم، اموال، نسب و کانون خانواده است که مایه استواری جامعه است و این از خطرناک ترین مسائل دینی است که به هیچ عنوان اجازه داده نمی شود که حدود آن زیر پا قرار گیرد.

*  مردم باابزارهای مسالمت آمیز این قانون گذاری باطل را محکوم کنند

این جرأت بی احترامی به اسلام، واکنش گسترده ای می طلبد تا دین به جایگاه خود در جامعه برگردد و همگی در برابر خداوند متعال در هرگونه  کوتاهی در کنار زدن این عمل منکر زشت مسئول هستند و از تمامی ملت انتظار می رود که تا با تمام ابزار مسالمت آمیز این قانون گذاری باطل را محکوم کنند.

ما خواهان همان چیزی هستیم که علمای ارشد و در رأس آن آیت الله عیسی قاسم به آن دعوت کردند و با تمام قدرت پشت آنان می ایستیم و ملت هم پشت سر آنان می ایستند و اجازه نمی دهند که به حاشیه بروند.

ما بر آنچه علمای ارشد تاکید کردند و گفتند: دیدگاه علما و مذهب با تصویب قانون خانواده تغییر نمی کند. تاکید می کنیم و تعرض رژیم بحرین را به نظر مذهب، علما و مراجع دینی شیعه و دخالت مقامات بحرینی در امور اختصاصی مذهب و تلاش برای سلطه بر اسلام، مذاهب و احکام آن، محکوم می کنیم.

علمای بحرین
22 شوال 1438هـ
16 جولای 2017م

انتهای پیام / 137

مرجع :خبرگزاری حوزه نیوز
آیت الله خاتمی: لباس رهبری امت تنها بر قامت آیت‌الله خامنه‌ای زیبنده است

آیت الله خاتمی: لباس رهبری امت تنها بر قامت آیت‌الله خامنه‌ای زیبنده است

به گزارش قم نیوز، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، کارنامه مجلس خبرگان رهبری ...

فتوا دادن پارلمان بحرین توهین آشکار به اسلام است/مردم مسالمت‌آمیز اعتراض کنند
فتوا دادن پارلمان بحرین توهین آشکار به اسلام است/مردم مسالمت‌آمیز اعتراض کنند