کد مطلب : 47304
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰:۰۰
نشریات مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت معرفی شدند
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدیر روابط عمومی مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت سه نشریه تخصصی این مرکز را معرفی کرد.
به گزارش قم نیوز، احمدرمضانی، با اشاره به نشریات تخصصی این مرکز اظهارداشت: مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت مجموعه‌ای مستقل و بهره مند از اساتید و فرهیختگان حوزه و دانشگاه می باشد که در تلاش است گامی در توسعه سه هدف بزرگ و اساسی صلح، فرهنگ و عقلانیت گام بردارد.

وی افزود: فعالیت های این مرکز در دو بخش پژوهشی و آموزشی پیگیری می‌شود. به گونه ای که بخش پژوهشی شامل نشر کتاب، مجلات علمی، برگزاری نشست‌های تخصصی، وبینار، همایش و مسابقات علمی پژوهشی می‌باشد و در بخش آموزشی تربیتی مسائلی از جمله برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در موضوعات مرتبط با علوم انسانی و اسلامی پیگیری می شود.

رمضانی با بیان اینکه این مرکز دارای سه نشریه علمی اختصاصی در موضوعات فقهی، حقوقی و دینی می باشد، گفت: « دو فصلنامه مطالعات تطبیقی حقوق بشر»، « دو فصلنامه معارف فقه علوی » و « دو فصلنامه دین و دینداری » از جمله نشریات این مرکز بین المللی می باشند.

 مدیر اجرایی نشریات مرکز توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت با اشاره به "دو فصلنامه مطالعات تطبیقی حقوق بشر" افزود: این فصلنامه به مدیر مسئولی دکتر عابدین سیاحت اسفندیاری است و موضوعات پذیرش مقاله در این فصلنامه "حوزه مطالعات تطبیقی حقوق بشر"، "حقوق بشر دوستانه" و سایر موضوعات مرتبط با این نشریه به زبانهای فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی و آذری می باشد.

وی « دو فصلنامه معارف فقه علوی » را دومین نشریه تخصصی این مرکز به مدیرمسئولی دکتر حسین عندلیب توصیف کرد و اظهارداشت: موضوعات پذیرش مقاله در این نشریه، "بررسی مسائل فقهی حقوقی"، "مطالعات تطبیقی مسائل فقهی حقوقی در مکتب اسلام و سایر مکاتب"، " مسائل مرتبط با فقه اجتماعی"، "فقه حکومتی"، "فقه تمدنی" و سایر موضوعات مرتبط عنوان کرد که به زبانهای فارسی، عربی و انگلیسی نیز پذیرش مقاله دارد.

احمد رمضانی «دو فصلنامه دین و دینداری» را از دیگر نشریات تخصصی این مرکز نامید و گفت: این دوفصلنامه به مدیر مسئولی محمود نظری و در موضوعات مرتبط با "فلسفه دین"، "دین پژوهی"، "علوم اسلامی و دینی" همچنین موضوعات بین رشته‌ای مرتبط با حوزه دین و دینداری مقالات را پذیرش می کند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانند به نشانی تارنمای مرکز بین المللی صلح، فرهنگ و عقلانیت (www.icpcr.com) بخش امور پژوهشی و نشریات مراجعه فرمایند.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری حوزه نیوز
بهره‌برداري از 204 پروژه ويژه هفته دولت در قم

بهره‌برداري از 204 پروژه ويژه هفته دولت در قم

به گزارش قم نیوز، سیدمهدی صادقی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی ویژه هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد دولتمردان ...

نشریات مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت معرفی شدند