کد مطلب : 45315
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰:۰۰
اجراي مانورآتش نشاني در شهرك صنعتي شكوهيه قم
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مانور اطفاء حريق و امدادو نجات مركز آتش نشاني شهرك صنعتي شكوهيه با موفقيت انجام شد.
به گزارش قم نیوز، اميرطيبي نژاد اظهارداشت: در راستاي تقويت روحيه آمادگي و همچنين ارتقاء سطح عملياتي نيروهاي انساني، مانور آتش‌نشانی شهرك صنعتي شكوهيه در غالب حریق واحدهاي صنعتي، نشت مواد سمي و اشتعال زا، هم افزايي عوامل آتش نشاني با همياران آتش نشان واحدهاي صنعتي ، محبوسی افراد داخل واحد و امدادو نجات برگزار شد.

وي با بيان اينكه سعي شده است با برگزاري دوره هاي منظم آموزشي و مانور قدرت عملياتي عوامل آتش نشاني حفظ و افزايش يابد تصريح كرد: با توجه به اينكه هر واحد صنعتي براي خود گروه امدادي و عوامل هميار آتش نشان دارد لازم است در شرايط عادي بين عوامل آتش نشاني شهرك و همياران واحدها تعامل و آموزش هاي ضروري انجام شود تا در صورت وقوع حادثه بتواند كارايي ها را افرايش داد.

طيبي نژاد در ادامه برگزاري دوره هاي آموزشي براي نمايندگان واحدهاي توليدي و همچنين عوامل آتش نشاني شهرك هاي صنعتي را مد نظر قرار داد و بيان داشت: در كنار برنامه هاي آموزشي لازم است واحدهاي صنعتي، خود نسبت به ارتقاء سطح ايمني ساختمان هاي خود اقدام و ضوابط ايمني ابلاغ شده توسط شركت شهرك هاي صنعتي را رعايت كنند.

وي با اشاره به حوادث رخ داده طي سال هاي اخير تاكيد كرد: يكي از مهمترين موضوعاتي كه ما در بحث حوادث و حريق با آن روبرو هستيم و در بسياري از اوقات سبب مي شود اطفاء و ايمن سازي حوادث را با كندي و سختي روبرو كند، ساخت و سازهاي غير قانوني در حريم 5 متر واحد هاي صنعتي است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم در پايان از كليه واحد هاي صنعتي خواست با همكاري و مساعدت با مديريت Hse شركت شهرك ها و كارشناسان فني در احداث و ايمن سازي واحد خود از بروز هر گونه حادثه تلخ در اينده جلوگيري كنند زيرا همه ما قبول داريم كه پيشگيري هميشه از درمان بهتر و راحت تر است.

 انتهای پیام/135

مرجع :پایگاه اطلاع رسانی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم
آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در برنامه چشمه معرفت که شنبه شب از شبکه دو سیما پخش شد با ...

اجراي مانورآتش نشاني در شهرك صنعتي شكوهيه قم