کد مطلب : 31564
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۴:۱۵
در معارفه استاندار قم عنوان شد
رحمانی فضلی: توافق هسته‌ای، اعتراف غرب به دروغ‌گویی درباره پرونده هسته‌ای ایران است
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: وزیر کشور گفت: پس از ۳۶ سال غرب به قدرت ایران اعتراف کرد و توافق هسته‌ای بدین معناست که غرب معترف شده که ۱۲ سال در مورد داشتن سلاح هسته‌ای ایران به جهان دروغ گفته است.
به گزارش قم نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی که در مراسم تودیع و معارفه استاندار قم و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی سخن می‌گفت، اظهار داشت: حجت الاسلام صالحی منش به خوبی بر استان قم مسلط شد و اکنون به دلایلی در دیگر مسئولیت‌ها مشغول به خدمت می‌شوند که احتمالاً سنگر مجلس است.

وزیر کشور افزود: آقای همتی، سرپرست استانداری قم در یک ماه گذشته نیز تلاش خوبی کردند و ایشان از نیروهای درجه یک وزارت کشور هستند که در این مدت در قم مشغول به خدمت بودند.

وی با اشاره به بحث مذاکرات گفت: خداوند توفیق خوبی را به جمهوری اسلامی عرضه کرد و این یک تجربه بزرگ در عرصه بین المللی بود و در مذاکره مستقیم با آن‌ها سربلند بیرون آمدیم. این کشورها پس از ۳۶ سال اعتراف کردند که ایران تهدید نیست بلکه یک فرصت است و پس از ۱۲ سال اعتراف کردند که ایران یک تهدید هسته ای نیست.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ضمن این توافق اعتراف کردند که ۱۲ سال در مورد ایران دروغ می‌گفتند و ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست و ایران از بندی که هیچ کشوری از ذیل آن بیرون نیامده است، بیرون آمد و اعتراف کردند که ایران یک قدرت منطقه ای است.

وزیر کشور تاکید کرد: وحدت بین مردم، رهبری نظام و مردم این نظام، جزو نقاط قوت جمهوری اسلامی بوده است و از این رو باید در حفظ وحدت ملی و قدرت مردم و پیروی از رهبری تلاش بیشتری کنیم. ما نظام سلطه قبل از انقلاب را ساقط کردیم اما متاسفانه به نظام‌های زیر مجموعه آن مانند نظام بودجه‌ریزی، نظام مالیاتی و نظام اقتصادی تغییر ایجاد نشد زیرا مدتی درگیر جنگ بودیم و اکنون فرصت خوبی است که نظام اقتصادی کشور را تقویت کنیم.

وی افزود: از این رو اولویت اصلی پس از بحث هسته‌ای، بازسازی نظام اقتصادی است که رهبر معظم انقلاب نسخه آن را بیان فرموده‌اند و همان اقتصاد مقاومتی است. از سوی دیگر باید پیوندهای منطقه ای خود را تقویت کنیم تا سبب ثبات در روابط بین کشورها و منطقه شود.

رحمانی فضلی با اشاره به ظرفیت‌های استان کشور تصریح کرد: برخی از استان‌های ما ظرفیت اداره منابع خود را دارند و من از جایگاه وزارت کشور می گویم که حاضرم به ۵ استان کشور اجازه اداره خودشان را بدهم زیرا تهران و اصفهان و آذربایجان توانایی اداره خود و حتی یک استان دیگر را هم دارند و منابع کافی را در اختیار دارند.

وزیر کشور تاکید کرد: همین قم اگر اختیار کافی داشته باشد، پس از ۵ سال خود را با منابع خود و مالیات خود اداره می‌کند. وحدت در قم زیاد است و مؤلفه‌های وحدت مانند علما و مراجع نیز در آن قوی است و می‌تواند خود را اداره کرده و توسعه پیدا کند.

انتهای پیام/۱۳۲

رحمانی فضلی: توافق هسته‌ای، اعتراف غرب به دروغ‌گویی درباره پرونده هسته‌ای ایران است