کد مطلب : 44966
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴:۱۷
رئیس هیأت بدنسازی و پرورش‌اندام استان قم خبر داد
برگزاری دوره مربیگری پرورش‌اندام در قم/ اعزام قمی‌ها به 3 رویداد کشوری
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: رئیس هیأت بدنسازی و پرورش‌اندام استان قم از برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره مربیگری پرورش‌اندام و اعزام به چند رقابت قهرمانی کشور در فصل زمستان خبر داد.
به گزارش قم نیوز، مجید تلخابی اظهار کرد: هیات بدنسازی و پرورش اندام استان قم یک دوره کلاس مربیگری درجه سه پرورش اندام را برنامه‌ریزی و در سالن کنفرانس مجموعه ورزشی جهان‌پهلوان تختی قم با حضور علاقمندان برگزار کرد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز ثبت‌نام حضور در دوره‌های مربیگری درجه دو رشته پرورش‌اندام و داوری درجه سه این رشته، ابراز کرد: این هیأت برای چند اعزام ورزشکاران شاخص خود به مسابقات قهرمانی کشور در سه رشته ورزشی نیز برنامه‌ریزی کرده است.

رئیس هیأت بدن‌سازی و پرورش‌اندام استان قم از برگزاری مسابقات پرورش‌اندام، فیزیک و بادی کلاسیک قهرمانی کشور خبر داد و افزود: فدراسیون بدن‌سازی و پرورش‌اندام این رقابت‌ها را برای اسفند ماه سال جاری برنامه‌ریزی کرده است و حتما نمایندگان قم نیز در آن حضور می‌یابند.

وی اضافه کرد: این دوره از مسابقات با عنوان جام فجر یادواره شهدای مدافع حرم در قالب رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور برگزار می‌شود و ورزشکاران شرکت کننده از استان‌های مختلف از سوم تا ششم اسفند ماه با یکدیگر برای کسب عناوین برتر مسابقه می‌دهند.

تلخابی اضافه کرد: با توجه به اعلام فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام،‌ مدال‌آوران جهانی و آسیایی همانند سال‌های قبل از حضور در این رقابت‌ها معاف نیستند و تمامی قهرمانان جهانی و آسیایی پرورش اندام، فیزیک و بادی کلاسیک باید برای گرفتن مجوز حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی باید در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور به میدان بروند.

وی همچنین راجع به اوزان و شرایط قدی و وزنی این دوره از مسابقات، خاطرنشان کرد: اوزان پیکارهای رشته پرورش‌اندام و شرایط قدی و وزنی رشته‌های فیزیک و بادی‌کلاسیک بر اساس جدول رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ در نظر گرفته شده است.

رئیس هیأت بدن‌سازی و پرورش‌اندام استان قم تصریح کرد: از ورزشکاران فیزیک و بادی‌کلاسیک و جوانان تست دوپینگ گرفته می‌شود، ضمن اینکه بر اساس قوانین فدراسیون جهانی بدن‌سازی و پرورش‌اندام ورزشکاران پرورش‌اندام به صورت رندومی مورد تست قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: این دوره از رقابت‌ها به دلیل اینکه جنبه انتخابی تیم ملی برای حضور پرقدرت تیم‌های ملی پرورش‌اندام، بادی‌کلاسیک و فیزیک کشورمان در رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۷ را دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و در ۱۱ دسته قدی و وزنی برگزار می‌شود.

تلخابی افزود: ورزشکاران رشته پرورش‌اندام در ۱۱ وزن ۵۵، ۶۰، ۶۵، ۷۰، ۷۵، ۸۰، ۸۵، ۹۰، ۹۵، ۱۰۰ و به اضافه ۱۰۰ کیلو گرم برای به دست آوردن عناوین برتر با یکدیگر مسابقه می‌دهند، ضمن اینکه پیکارهای رده سنی جوانان در دو وزن منهای ۷۰ و به اضافه ۷۰ کیلوگرم به انجام می‌رسد.

وی یاد آور شد: پیشکسوتان رده‌های سنی ۴۰ تا ۴۵ سال و ۴۵ تا ۵۰ سال بدون احتساب وزن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، ضمن اینکه ورزشکاران شرکت کننده در رشته فیزیک در دو دسته قدی مثبت ۱۷۲ و منهای ۱۷۲ سانتیمتر برابر حریفان خود صف‌آرایی خواهند کرد.

رئیس هیأت بدن‌سازی و پرورش‌اندام استان قم اضافه کرد: ورزشکاران بادی‌کلاسیک در هشت دسته قدی ۱۶۰، ۱۶۲، ۱۶۵، ۱۶۸، ۱۷۱، ۱۷۵، ۱۸۰ و به اضافه ۱۸۰ کیلوگرم به میدان می‌روند و در نهایت نفرات برتر مجوز حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی را به دست می‌آورند تا اردیبهشت ماه سال آینده در مسابقات آسیایی فیلیپین حضور یابند.

انتهای پیام / ۱۳۶

آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در برنامه چشمه معرفت که شنبه شب از شبکه دو سیما پخش شد با ...

برگزاری دوره مربیگری پرورش‌اندام در قم/ اعزام قمی‌ها به 3 رویداد کشوری