کد مطلب : 46702
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰:۰۰
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:
باید در کارهای پژوهشی نگاه راهبردی داشته باشیم
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: باید در کارهای پژوهشی نگاه میان رشته ای و راهبردی داشته باشیم، شناخت موضوع موجب تولید یک حکم می‌شود.
به گزارش قم نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین نجف لک زایی پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از آثار جدید پژوهشکده فقه و حقوق با اشاره به فعالیت‌های این پژوهشکده اظهار کرد: پژوهشکده فقه و حقوق جزو پژوهشکده‌های برتر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است.

وی ادامه داد: شهید سید محمد باقر صدر نگاه راهبردی به اسلام و فقه داشت، براساس سخنان این شهید هدف از حکم شرعی که خروجی فقه است، تنظیم حیات انسان است.

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: در خصوص روابط بین زن و مرد باید در ابتدا بدانیم که از چه منظری به این مساله نگاه می‌کنیم، برخی به روابط بین زن و مرد نگاه کلی و برخی نگاه جزئی دارند، فقه اهل‌بیت(ع) در پاسخگویی به موضوع‌های زمانه از خودش قابلیت نشان داده است.

لک زایی با اشاره به اقدامات داعش اظهار کرد: این گروه تروریستی خسارت‌های زیادی را به میراث فرهنگی در کشورهای اسلامی زده است و اقدامات داعش در این زمینه قابل توجیه نیست، قرار است که ترجمه عربی کتاب میراث فرهنگی بررسی فقهی و حقوقی در لبنان به چاپ برسد.

وی ادامه داد: پژوهش‌های ما نه تنها به نیازهای کشورمان پاسخ می‌دهد، بلکه این پژوهش‌ها موردنیاز بقیه کشورهای اسلامی هم است، باید در کارهای پژوهشی نگاه میان رشته ای و راهبردی داشته باشیم، شناخت موضوع موجب تولید یک حکم می‌شود.

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: امیدوار هستیم که با رشد خوب پژوهشکده فقه و حقوق بتوانیم در این زمینه به مراکز پژوهشی دیگر هم کمک کنیم، این امید را داریم که روز به روز بر عظمت و شکوفایی مکتب اهل‌بیت(ع) افزوده شود و بتوانیم در این زمینه انجام تکلیف کنیم.

لک زایی در پایان با اشاره به پژوهشکده فقه و حقوق خاطرنشان کرد: این پژوهشکده باید به مسائل مبتلا به و نیازهای روز بپردازد و شاهد تربیت نیرو در پژوهشکده فقه و حقوق هستیم.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
۸۰۰ برنامه دهه کرامتی برگزار می شود

۸۰۰ برنامه دهه کرامتی برگزار می شود

به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام  صفر فلاحی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع تشریح برنامه ...

باید در کارهای پژوهشی نگاه راهبردی داشته باشیم