کد مطلب : 46802
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰:۰۰
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قم خبر داد
ورود ۵ دستگاه اتوبوس يورو۴ به ناوگان حمل و نقل عمومي قم
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قم با اشاره به خريد ۴۰ دستگاه اتوبوس يورو۴ با اعتبار ۲۰۰ ميليارد ريال توسط شهرداري قم گفت: پنج دستگاه از اتوبوس‌هاي خريداري شده وارد ناوگان حمل و نقل عمومي قم شد.
به گزارش قم نیوز، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین مومنی موحد عمر ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم را ۹ سال اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش میانگین عمر ناوگان اتوبوسرانی قم، شهرداری با اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اقدام به خرید ۴۰ دستگاه اتوبوس یورو ۴ کرده که تمام این اتوبوس‌ها تا اردیبهشت ماه ۹۶ وارد ناوگان حمل و نقل عمومی قم خواهند شد.

وی ویژگی این اتوبوس‌ها را آلایندگی بسیار پایین دانست و گفت: این اتوبوس‌ها به روزترین اتوبوس‌های دنیا و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در خصوص آلایندگی هوا است و با شرایط آب و هوایی قم سازگار هستند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: هم اکنون ۹۵ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری قم شامل ۲۵۸ اتوبوس و ۱۳۰ مینی بوس متعلق به بخش خصوصی است و تنها ۵۰ دستگاه متعلق به شهرداری است که با اضافه شدن ۴۰ اتوبوس خریداری شده سهم شهرداری قم در ناوگان حمل و نقل عمومی به ۳۵ درصد افزایش می‌یابد.

مومنی موحد از آمادگی شهرداری برای واگذاری این اتوبوس‌ها به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در گذشته بخش اعظمی از قیمت اتوبوس‌ها توسط دولت به صورت یارانه به شهرداری‌ها پرداخت می‌شد ولی این یارانه در سال‌های گذشته قطع شده است و به دلیل هزینه سنگین اتوبوس‌ها احتمال اینکه بخش خصوصی توان خرید آنها را داشته باشد بسیار کم است.

وی ادامه داد: اتوبوس‌های خریداری شده پس از بررسی‌های کمیته خطوط در خط‌هایی که دارای بیشترین مشکل هستند به کارگیری خواهند شد.

انتهای پیام / 136

مرجع :خبرگزاری فارس
منشور ملی فرزانگی توسط جامعه علمی قم تدوین شود

منشور ملی فرزانگی توسط جامعه علمی قم تدوین شود

به گزارش قم نیوز، آیت الله علیرضا اعرافی در هم اندیشی نخبگان و مسؤولان استان قم ضمن ابراز خرسندی از ...

ورود ۵ دستگاه اتوبوس يورو۴ به ناوگان حمل و نقل عمومي قم