کد مطلب : 44903
تاریخ انتشار: شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰:۰۰
انجام 26 عملیات آتش‌نشانی در 2 روز گذشته در قم
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از انجام 26 عملیات آتش‌نشانی در 2 روز گذشته در قم خبر داد.
به گزارش قم نیوز، عباس جعفری با بیان اینکه همشهریان در تماس با سامانه 125 می‌توانند نیروهای آتش‌نشانی را از خطرات و مشکلات احتمالی در سطح شهر آگاه کنند، اظهار کرد: این سامانه به صورت 24 ساعته فعال است و پس از اطلاع‌رسانی به سرعت خدمات‌رسانی به همشهریان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در دو روز اخیر 26 عملیات آتش‌نشانی در شهر قم انجام شده است، خاطرنشان کرد: این عملیات‌ها شامل نجات، ایمن‌سازی و اطفای حریق است که پس از اطلاع‌رسانی به واسطه سامانه 125 نیروها به سرعت به محل مورد نظر اعزام شده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم انجام هفت مورد اطفای حریق در دو روز گذشته را مورد توجه قرار داد و افزود: رفع حریق چهار مورد ضایعات، دو مورد منزل و یک مورد خودرو در این مدت انجام شد.

وی با اشاره به انجام 6 مورد عملیات نجات خاطرنشان کرد: در 48 ساعت گذشته یک مورد رفع محبوسی داخل خودرو، دو مورد رفع محبوسی داخل منزل، یک مورد رفع محبوسی داخل آسانسور و یک مورد انگشتربری انجام شد.

جعفری با اشاره به عملیات‌های ایمن‌سازی انجام شده در این مدت تصریح کرد: در دو روز گذشته 13 مورد عملیات ایمن‌سازی انجام شد که طی آن‌ها پنج مورد بازگشایی درب خودرو، سه مورد رفع نشت سوخت خودرو و دو مورد رفع نشت گاز شهری انجام شد.

وی با اشاره به لزوم رعایت موارد ایمنی و اصول و استانداردهای لازم در استفاده مردم از تجهیزات خطرساز گفت: بسیاری از خطرات و حوادثی که در سطح شهر رخ می‌دهد به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و توجه به استانداردها و اصول لازم است که در صورت توجه به این موارد شاهد کاهش چشمگیر حوادث خواهیم بود و خطرات کمتری متوجه مردم خواهد شد که این امر در خصوص استفاده از تجهیزات گرمایشی نیز در منازل صادق است.

انتهای پیام/135

مرجع :خبرگزاری فارس
آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

آیت‌الله سبحانی: بهترین عمل در ماه رمضان دوری از گناه است

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در برنامه چشمه معرفت که شنبه شب از شبکه دو سیما پخش شد با ...

انجام 26 عملیات آتش‌نشانی در 2 روز گذشته در قم