نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
ماهیت دست بوسی مشاور حسن روحانی/ راز ماندگاری «دولتِ تکنوکرات»ها در «دست‌بوسی» هاست
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
قم نیوز: دقت کنید که دست بوسی در جمع است. نادیده گرفتن عکاس، توسط تکریم کننده غیر منطقی ست. پس قرارست پیامی سیاسی به جامعه منتقل شود. چه پیامی؟
دانستنی های قمر در عقرب
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۸
قم نیوز: نکته ای که درباره مسئله قمر در عقرب باید بیان کرد، آن است که بنابر روایات، منظور از عدم ازدواج در این مدت، اجرای صیغه عقد است؛ یعنی صیغه عقد را در این ایام انجام ندهیم.
مفهوم شهروندی جهانی در سند ۲۰۳۰/ لغو سند به معنای اتمام مباحثات در بدنه اجتماعی کشور نیست
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
قم نیوز: عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده در گفت و گویی مفهوم شهروندی جهانی در سند ۲۰۳۰ را تشرح کرد.
الزامات و بایسته های پویایی قوه قضاییه/ لزوم مبارزه دستگاه قضا با مفاسد مالی
قم نیوز: حضرت آ‌یت الله مکارم گفتند:هدف نظام اسلامی اجرای عدالت است که بخش مهمی از آن وابسته به نظام قضایی است و اگر این نظام آسیب‌هایی پیدا کند، آبروی نظام اسلامی در خطر می‌افتد.
نشانه قبولی روزه ما در ماه رمضان
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
قم نيوز: اللهمّ اجْعَلْ صیامی فیهِ بالشّکْرِ والقَبولِ على ما تَرْضاهُ ویَرْضاهُ الرّسولُ مُحْکَمَةً فُروعُهُ بالأصُولِ بحقّ سَیّدِنا محمّدٍ وآلهِ الطّاهِرین والحمدُ للهِ ربّ العالمین.
تهمت و درجات آن
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵
قم نيوز: اللهمّ غَشّنی بالرّحْمَهِ و ارْزُقْنی فیهِ التّوفیقِ و العِصْمَهِ و طَهّرْ قلْبی من غَیاهِبِ التُّهْمَهِ یا رحیماً بِعبادِهِ المؤمِنین.
تا چه زمانی می توان زکات فطره را پرداخت؟
قم نيوز: از جمله شرائط زکات فطره پرداخت آن از مال حلال است؛ پس کسی که در آمد او از حرام هست باید زکات فطره را از مال حلال بپردازد.
انواع سختی ها از نگاه قرآن
۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
قم نيوز: «أَللّـهُمَّ ارْزُقْنى فيهِ فَضْلَ لَيْلَةِ الْقَدْرِ وَ صَيِّرْ اُمُورى فيهِ مِنَ الْعُسْرِ اِلَى الْيُسْرِ وَ اقْبَلْ مَعاذيرى وَ حُطَّ عَنّىِ الذَّنْبَ وَ الْوِزْرَ يـا رَؤُفـاً بِعِـبادِهِ ...
حکایت فاضل مجاهدی که زندگی و مرگش در حال انجام وظیفه بود
قم نیوز: سخن از یک عالم مبارز و سردار خطیب است؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس شیرازی که فرمانده کل تبلیغات جنگ بود و پس از شهادت، در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
عوامل آمرزش و مغفرت از نگاه آیات الهی
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵
قم نيوز: «اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْکوراً و ذَنْبی فیهِ مَغْفوراً و عَملی فیهِ مَقْبولاً و عَیْبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین».
اهمیت محبت در معارف دینی
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴
قم نيوز: «اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِيهِ مُحِبّاً لِأَوْلِيَائِكَ وَ مُعَادِياً لِأَعْدَائِكَ مُسْتَنّاً بِسُنَّةِ خَاتَمِ أَنْبِيَائِكَ يَا عَاصِمَ قُلُوبِ النَّبِيِّينَ».
زیارت مهمترین بستر برای مراقبت فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
قم نیوز: در حال حاضر بیش از هر زمانی دیگر برای اینکه جوان‌ها بتوانند در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی با پیشتوانه قوی وارد شوند و از هجمه‌های گوناگون آسیب نبینند، مصون سازی در پرتوی دین و آموزه‌های اهل بیت ...
انواع فضل و رحمت الهی از نگاه کلام الله مجید
قم نيوز: «اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَكَ و أنـْزِل علیّ فیهِ بَرَكاتِكَ وَ وَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِكَ واسْكِنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِكَ یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین».
راه های سلطه و تأثیرگذاری شیطان بر انسان ها از منظر قرآن کریم
قم نيوز: «اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ الى مَرْضاتِکَ دلیلاً و لا تَجْعَل للشّیْطان فیهِ علیّ سَبیلاً واجْعَلِ الجَنّهِ لی منْزِلاً و مَقیلاً یا قاضی حَوائِجَ الطّالِبین».
آثار قرائت قرآن در منزل
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
قم نيوز: «اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ وَ وَفّقْنی فیهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ یا مُنَزّلِ السّکینةِ فی قُلوبِ المؤمِنین».
تفاوت صحیح بودن و قبولی اعمال
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
قم نيوز: صحیح بودن نماز به این معناست که قضا، اعاده و مجازات نداشته و شخص، تکلیف خود را انجام داده است؛ اما قبولی نماز شرایط دیگری دارد که حضور قلب، خوردن مال حلال و نبود لقمه حرام در بدن و ... از جمله ...
ویژگی قلب های نورانی و پاک
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۹
قم نيوز: روزه دار در این روز مبارک سه خواسته از خدا می خواهد؛ اول آگاه شدن از برکات سحر های ماه رمضان که در این خواسته نیز سه نکته مهم نهفته است.
... مسیر عاشقی‌ام، صحن جمکرانی توست
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲
قم نيوز: این روزها، هزار و شصت و پنجمین سالروز صدور فرمان مقدس حضرت حجت (عج) برای تأسیس مسجد جمکران است؛ فرمانی که بیان و قلم شاعران را برای پاسداشت این مکان نورانی به تلاطم انداخت.
انواع عمل صالح
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
قم نيوز: صرف، داشتن ایمان و عقیده پاک برای سعادت بشر کافی نیست بلکه باید علاوه بر ایمان, اعمال صالح نیز داشته باشد چرا که این لازمه سعادت است و در قرآن کریم نیز همیشه ایمان و عمل صالح در کنار هم آمده ...
دانشجوی انقلابیِ «آتش به اختیار» یاری‌گر مسوولانِ خدمت‌رسان
قم نیوز: ظرفیت و پتانسیل عظیم دانشجویان و دانشگاهیانی که دل در گرو اهداف و آرمان‌های انقلاب دارند بهترین یاری‌گر مسوولانی است که در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی به دنبال گشودن گره از کلاف پیچیده ...