نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
بیشترین سرانه مطالعه کشور در قم/ به روحتان غذا برسانید
قم نگار: قم در حالی بیشترین مطالعه در کشور را به خود اختصاص داده است که این آمار را مرهون وجود حوزه‌های علمیه و طلاب و مراجع و علما است.
اگر بنا بر اعزام عمومی باشد، اتوبوس در کشور کم می آوریم
قم نگار: رئیس سازمان بسیج مستضعفین: در حال حاضر هیچ تصمیمی مبنی بر اعزام بسیجیان نیست، اگر بنا باشد اعزام عمومی کنند، وسایل نقلیه و اتوبوس ها در ایران برای اعزام مشتاقان به دفاع از حریم اهل بیت کم می ...
نوشتند «ظریف» خوانده شد «ترکان»!
۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۰
قم نگار: دولت روحانی اگرچه دوست داشت همه ظریف را بیشتر بشناسند ولی آنچه در واقعیت اتفاق افتاد این بود که افکار عمومی ترکان و نعمت‌زاده و ابتکار و زنگنه را بیشتر شناختند.
مطبوعات محلی و جای خالی عدالت رسانه‌ای
قم نگار: باید نمایشگاه سالانه رسانه‌ها و مطبوعات محلی هر ساله در یکی از استان‌های کشور برگزار شود تا فضا برای توسعه رسانه‌های استانی به طور واقعی فراهم آید.
مجنون شبیه طفل تو شیدا نمی شود...
۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۹
قم نگار: می‌گویند باب‌الحوائج است و دمی مسیحایی دارد، انگار سه‌ساله است اما اقیانوسی از کرامت است که حول محور ولایت می‌خروشد و تصویر در آسمان کشیده رنج مادری از جنس پهلوی شکسته است.
دردسرهای خرید اقساطی خودرو آغاز شد/ بلاتکلیفی خریداران خارج از ظرفیت و تحویل بالای ۳۰ روز
قم نگار: با اتمام طرح فروش اقساطی خودرو، دردسرهای خریداران آغاز شد که نخستین آنها ابهام در تخصیص تسهیلات بانکی به خودروهای با مدت تحویل بیش از ۳۰ روز است؛ علاوه بر این، خریداران خودروهای بالاتر از سقف ...
تلگرام جلسه فردای کمیته فیلترینگ را هم تعطیل می‌کند؟
قم نگار: پیش‌بینی می‌شود جلسه روز آینده کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مانند دو هفته گذشته به دلیل بررسی فیلترینگ تلگرام تشکیل نشده و اعضای مخالف فیلتر شدن این شبکه‌ پیام‌رسان باز هم جلسه را تحریم ...
عرفان‌هایی با رنگ فساد و فحشا! / تبلیغ معنویت منهای شریعت در نحله‌های انحرافی
قم نگار: فرقه‌های نوظهور و کاذب مسئله‌ای است که علما و مراجع آن را به عنوان خطری جدی در مقابل دین مبین اسلام قلمداد می‌ کنند و بارها نیز درباره آن هشدارهایی داده شده است.
پراید مهم‌تر است یا ازدواج؟
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۰
قم نگار: ۲۵ میلیون تومان وام برای خرید خودرو بدون ضامن با چک یا سفته به آسانی پرداخت شد اما ۳ میلیون تومان وام ازدواج به شرط داشتن ضامن از میان کارمندان رسمی دولت پرداخت می‌شود و جوانان هنوز در این ابهامند ...
کودک 18 ماهه‌ای که به همسالانش زندگی بخشید/ اهدای عضو، اهدای زندگی
قم نگار: اهدای عضو گرچه برای خانواده جانباختگان کار دشواری است و دید نامناسبی به آن در برخی خانواده ها وجود دارد، اما حس رضایت در کسانی که اعضای بدن عزیزان خود را اهدا کرده اند در نوع خود بی نظیر است.
اسماعیل‌آباد؛ دیار فراموش‌شدگان
۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۱
قم نگار: اینجا اسماعیل آباد است؛ جایی که از آبادی تنها نامش را به ارث برده است؛ محله‌ای در نزدیکی شهر قائم، بعد از ریل راه آهن و پشت دیوارهای بتنی...
استان فرهنگی کشور کتابخانه مرکزی ندارد
قم نگار: استان قم به عنوان فرهنگی‌ترین استان کشور کمبودهای بسیاری در عرصه زیرساخت‌های مرتبط با ترویج کتاب‌خوانی دارد که نداشتن یک کتابخانه مرکزی از جمله این کمبودها است.
هوشمندی، آرمانی دور از دستان شهر قم
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰
قم نگار: در حالی مسئولان شهرداری از پیشروی به سوی تحقق شهر هوشمند سخن می گویند که هنوز باید ساعت ها وقت خود را صرف بروکراسی های بی دلیل اداری کنند.
لزوم تقویت اهرم‌های مقابله با قاچاق کالا در شاهراه مواصلاتی کشور
قم نگار: اگرچه در شهرهای مرزی کشور ورود و خروج کالای قاچاق راحت‌تر صورت می‌گیرد اما استان‌ها و شهرهای مرکزی هم از این مسئله در امان نیستند و قم یکی از همین استان‌هاست که محور‌های مواصلاتی‌اش به عنوان ...
پژوهش به مثابه یک «فرهنگ»/ پژوهشگران جوانی که دست کم گرفته می‌شوند!قم
قم نگار: باید مد نظر داشت که توسعه علم و فناوری منوط به بستر سازی برای امر تحقیق و پژوهش است و اساسا تا زمانی که دغدغه پژوهشی وجود نداشته باشد تولید علم نیز بی‌معناست.
مردم در دام وام دست و پا می زنند
۲۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۸
قم نگار: «مردم در دام وام...» این جمله حالا مصداق عینی مردم جامعه ایران شده است که حتی برای کوچکترین نیاز اولیه زندگی هم به دام وام می افتند و تنها راه چاره خود را وام گرفتن می دانند.
ضرورت توجه به اشتغال زندانیان / تابش نور امید در دل‌هایی پر از تاریکی
قم نگار: ایجاد اشتغال برای زندانیان می‌تواند نقشی موثر در آسایش و افزایش امنیت محیط زندان و علاوه بر آن تاثیری مطلوب بر سلامت روحی و روانی زندانیان داشته باشد.
کارت قرمزهای پیاپی تلویزیون برای برنامه‌های نامناسب/ توبیخ از کی وارد صداوسیما شد
قم نگار: تلویزیون در دور جدید با کسی شوخی ندارد و در برابر اشتباهات برنامه‌سازانش سکوت نکرده و به آنها اخطار می‌دهد.
تملک همچنان سد راه پیشرفت پروژه شهید کاظمی
قم نگار: اگر تعداد ۸ یا ۹ پلاک باقی‌مانده فعلی نیز تملک شود کار عمرانی پروژه آغاز می‌شود"این جدیدترین اظهار نظر سخنگوی شورای اسلامی شهر قم در خصوص پروژه شهید کاظمی است که ماه ها از شروع به کار آن می گذرد....
نگاهی بر وضعیت توسعه جودو در قم
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۹
قم نگار: جودو یکی از رشته‌های ورزشی جذاب رزمی است که در سال‌های گذشته در قم زیر سایه موفقیت کاراته و ورزش‌های رزمی قرار گرفته است.